bubble_03
BLAHA V. s.r.o.

Společnost zabývající se praním, pronájmem a servisem prádla.

Naše společnost nabízí širokou škálu profesionálních služeb v oblasti prádelenství.

Naše služby

 • Kvalitně zpracované prádlo na moderní technologii.
 • Praní prádla technologií Ariel Professional systém.
 • Pravidelná kontrola vlivu procesu praní na pranou textilii.
 • Dodávka zpracovaného prádla standardně do 24 hodin.
 • Doprava prádla ve vlastních přepravních kontejnerech s vnitřní textilní výplní.
 • Pronájem lázeňského, hotelového a stolního prádla.
 • Bezplatný poradenský servis při nákupu nového prádla včetně jeho testování na stálost vzhledu, rozměru a pevnosti.
 • Kompletní servis pro vaše hotelové hosty včetně chemického čištění oděvů.
 • Chemické čištění oděvů.

Kvalitně zpracované prádlo na moderní technologii

Prádlo našich zákazníků se pere v kontinuálních pracích linkách, které umožňují plně využít síly pracích prostředků bez nadměrného opotřebení prádla. Takto zpracované prádlo je automaticky dopraveno do lisu k odvodnění. Zůstatková vlhkost se vysuší v sušičích, které jsou součástí automatické kontinuální prací linky. Celý prací proces včetně dávkování pracích prostředků je řízený elektronicky. Prádlo, které vyžaduje zvláštní péči při praní (vlna, osobní prádlo, nestálo barevné prádlo, silně znečistěné prádlo, kuchyňské prádlo a jiné) se pere v profesionálních bubnových pračkách s náplní od 7 do 120 kg suchého prádla. Při praní je nutno dodržovat přesnou náplň pracího stroje v kg. Teplota prací lázně je závislá na zpracovávaném materiálu. Vyprané ložní prádlo se žehlí na korytových žehlících linkách, jejichž součástí je vkladač, který umožňuje přesné a rychlé vkládání prádla do žehliče.

Další nedílnou součástí žehlící linky je skladač, který poskládá prádlo na zvolený formát a naskládá do štosů. Stolní prádlo se žehlí na jednoválcových žehličích se skladači. Ručním vkládáním dokážeme dosáhnout vysoké kvality žehlení a snadnější kontrolou vyčlenit nevyprané kusy k přeprání. K žehlení osobního prádla využíváme kabinetních souprav a žehlících lisů. Kompletaci a kontrolu zakázky provádějí pracovnice expedice, které kontrolují počet kusů prádla podle dodacího listu zákazníka a zakládají prádlo do přepravních kontejnerů s vnitřní textilní výplní, ve kterých je prádlo přepravováno k jednotlivým zákazníkům. Nedílnou součástí celého procesu je pravidelně proškolovaný personál prádelny, který dokáže do značné míry ovlivnit výslednou kvalitu služby. V naší firmě je minimální fluktuace pracovníků, což svědčí o jejich spokojenosti ve firmě a spokojenosti vedení s jejich prací.

bubble_03
BLAHA V. s.r.o.

Věříme, že námi používaná technologie praní dokáže plně uspokojit vaše požadavky na kvalitně a šetrně zpracované prádlo.

Praní prádla technologií Ariel Professional system

V prádelnách firem BLAHA V. s.r.o. a MÝVAL ZLÍN, spol. s.r.o. zpracováváme prádlo technologií společnosti Procter & Gamble Professional. Používáme celou škálu jak pracích, tak i pomocných pracích prostředků výše uvedené společnosti, což nám umožňuje kvalitně a šetrně ošetřovat prádlo našich zákazníků. Technologické postupy praní odpovídají nejmodernějším poznatkům v oboru prádelenství, a to nejen z hlediska maximální účinnosti pracích procesů, ale také s ohledem na maximální šetrnost k prádlu a minimálním negativním dopadům na životní prostředí. Přípravky společnosti.

Procter & Gamble Professional

jsou ekologicky a dermatologicky testovány. Praní prádla a dezinfekce je zajišťována chemotermickým dezinfekčním procesem při teplotách 60-90ºC po dobu praní nejméně 10 minut a za použití pracího prostředku Ariel ALFA Professional a dezinfekčních a bělících prostředků Zeva SB. Technologické procesy, vybavení prádelny, podmínky praní prádla a zacházení s prádlem splňuje požadavky vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR stanovující hygienické požadavky pro zacházení s prádlem a praní prádla ze zdravotnických zařízení. Provoz ve spolupráci s odborným technologem společnosti.

Procter & Gamble Professional

udržuje funkční režim kontroly jakosti pracího procesu a při manipulaci nedochází ke křížení čistého a použitého prádla.

Pravidelná kontrola vlivu procesu praní na pranou textilii prostřednictvím nezávislé laboratoře TZU

Klademe důraz na vysokou kvalitu a hygienu při procesu zpracovávání prádla. Proto pravidelně pereme kontrolní klůcek za účelem stanovení šetrnosti pracích cyklů vůči zpracovávanému prádlu.

Dodávka zpracovaného prádla standardně do 24 hodin

Jsme schopni zpracovat a doručit prádlo k zákazníkovi do 24 hodin od jeho převzetí.

Doprava prádla ve vlastních přepravních kontejnerech s vnitřní textilní výplní

Zajišťujeme dopravu k zákazníkovi ve stanovených časech a termínech svozů. Prádlo je sváženo v klecových vozících, opatřených textilní výplní, kterou je možné uzavřít a zamezit znečištění prádla během převozu k zákazníkovi. Potřebné množství klecových vozíků naše prádelna zákazníkovi zdarma zapůjčí.

Pronájem lázeňského, hotelového a stolního prádla

Poskytujeme pronájem a půjčování hotelového a stolního prádla. Tento servis využívá stále více zákazníků pro jeho obrovské výhody, kterými jsou:

 

 • dostanete prádla přesně tolik, kolik potřebujete, odpadá starost s nedostatkem prádla při vysoké a četné obsazenosti hotelu
 • nulové jednorázové investice na nákup nového prádla
 • neřešíte opravy prádla
 • velká úspora nákladů na chod vlastní prádelny
 • automatické opravy prádla a výměna poškozených kusů za nové

Bezplatný poradenský servis

Poskytuje našim zákazníkům bezplatný poradenský servis ohledně nákupu vhodného ložního a stolního prádla pro profesionální použití do hotelových služeb a restaurací včetně jeho testování na stálost vzhledu, rozměru a pevnosti. V rámci této služby je možnost využít zkušebního zpracování prádla s odborným doporučením.

Kompletní servis pro vaše hotelové hosty včetně chemického čištění oděvů

Hotelovým zařízením a penzionům nabízíme možnost praní pro jejich hotelové hosty s dodávkou do 24hod včetně chemického čištění oděvů

Chemické čištění oděvů

Mimo praní a pronájem prádla disponuje společnost BLAHA V s.r.o. také chemickou čistírnou. Tuto službu poskytujeme přímo v prádelně ve Zlíně nebo pomocí smluvní sběrny. Chemické čištění oděvů se především aplikuje u těch oděvů, kde dochází k nadměrnému znečištění nebo u speciálních oděvů, které chemické čištění vyžadují.